Söz konusu çocuklar olduğunda her ailenin hassaslaştığını ve ebeveynlerin çocukları için alışveriş yaparken onlara her şeyin en iyisini almak istediklerini söylemek mümkündür. Özellikle ayakkabı alırken çocuklarının ayak sağlığını düşünerek daha büyük hassasiyetle hareket eden ebeveynlere bu yazımız aracılığıyla çocuklarının seveceği Skechers ışıklı ayakkabıları anlatacağız.

Çocuklar İçin Işıklı Ayakkabı

Renkli görünüme sahip şeyler çocukların ilgisini çeker demek doğru olacaktır. Çünkü çocukların hayal güçlerinin izleriyle dolu dünyalarında renkler çok önemli bir yere sahiptir. Renkli manzaralar, resimler ve görüntüler onların mutlu olmasını sağlayacak ve hayal güçlerini beslemeye yardımcı olacaktır. Tüm bu anlatılanlardan yola çıkarak; çocuğunuz için ayakkabı alışverişi yaparken ona ışıklı ayakkabı almanız miniğinizi fazlasıyla mutlu edecektir. Çünkü renklerden hoşlanan çocuklar, bu ayakkabıların renkli ve ışıltılı görünümleri sayesinde tam kendilerine göre bir eşyaya sahip olduklarını düşüneceklerdir. Ayakkabılarını keyifle ve mutlulukla giyecek, onunla loş koridorlarda koşarak eğlenecek ve ayakkabısında yanan ışıkların büyüsüne kapılarak çılgınca dans edeceklerdir.

 

 

Işıklı Ayakkabılar Nasıl Çalışır?

Ebeveynlerin çocuklarına ışıklı ayakkabı almadan önce merak ettikleri öncelikli etmen bu ayakkabıların nasıl çalıştığıdır. Çünkü belirttiğimiz gibi ebeveynler çocukları için alışveriş yaparken oldukça hassaslaşırlar ve aldıkları ürünün miniklerinin sağlığını kötü etkilemesi olasılığından korkarlar. Işıklı ayakkabılar pille çalışır. Özellikle 90’larda moda olan bu ayakkabılarda kullan at piller kullanılırken şu an gelişen teknolojinin de etkisiyle şarjlı piller kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu ayakkabılarda ayakkabının ne zaman ışık vereceğini belirlemenizi sağlayan bir açma kapama düğmesi bulunmaktadır. Bu düğme sayesinde ayakkabının ne kadar enerji harcayacağına karar verebilirsiniz.

Işıklı Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Pille çalıştığı ve şarj edilebildiği için ışıklı spor ayakkabıların nasıl temizlenmesi gerektiği merak konusudur. Işıklı ayakkabıları temizlerken kullanmanız gereken en önemli araç; bir diş fırçasıdır. Ayakkabının kirlilik miktarına göre lekeli yerleri ya sabunla ya da aseton gibi daha güçlü lekeler için tercih edilmesi gereken bir maddeyle diş fırçanız aracılığıyla fırçalamalısınız. Önerilen yöntemi kullanmak ışıklı ayakkabıya zarar vermeyecektir.

Çocuklar İçin Işıklı Ayakkabı Skechers

Dünyaca ünlü ayakkabı markamız Skechers, koleksiyonunda yer alan ve çocukların hayal gücünden yola çıkarak tasarladığı renkli ışıklı ayakkabılarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Özellikle tasarımındaki ayak sağlığına ve fiziksel gelişime uygun detaylarla ebeveynlerin de beğenisini kazanan Skechers ışıklı ayakkabılar, her birinin kenarında konumlanan S logosuyla da görsel açıdan özelleşiyor.

Skechers ışıklı ayakkabıların ebeveynlerin içini rahatlatan özellikleri ise şöyle;

  • Işıklı ayakkabıların hepsinde sağlam yer tutuşu sağlayan tabanlar kullanılmıştır. Bu tabanların başarısı sayesinde çocuğunuz yere daha sağlam basacaktır ve daha sağlam basma yeteneği de beraberinde düşme olasılıklarının azalmasını getiren bir detay olacaktır. Bu detay sayesinde anne ve babaların içleri çocuklarının fiziksel gelişimine dair daha rahat olacaktır.
  • Işıklı spor ayakkabılarda darbe etkisini azaltan orta taban kullanılmıştır. Darbe etkisini azaltan taban sayesinde çocuklarınızın ayakları daha rahat edecektir ve çocuklarınızın ayaklarını daha rahat hissetmesi onların ayak sağlığı açısından son derece olumlu bir durumdur.
  • Skechers ışıklı spor ayakkabılarda yumuşak ve hafif kumaşlar kullanılmaktadır. Çünkü ayakkabının miniğinizin ayağını terletmesi olasılığı onun hasta olmasına neden olabiir. Bu durum da çocuğunun sağlığına önem veren aileler açısından oldukça üzücü bir durum olacaktır. Kısacası Skechers ışıklı ayakkabılarında çocuk ayak sağlığına en uygun malzemeleri kullanarak onun hastalanma olasılığının minimize olmasına öncülük etmiştir.
  • Ayakkabıların aileler tarafından beğeni kazanan bir diğer özelliği de kolay giyilebilir yapıda olmalarıdır. Çünkü çocuklar zor giyilen ayakkabıları ayaklarına geçirmekte zorlanabilirler ve ayakkabılarını sizin onlara giydirmenizi bekleyebilirler. Bu durum onların el ve göz koordinasyonlarının gelişmesi açısından olumsuzdur.

Görüldüğü üzere Skechers ışıklı ayakkabıları çocuğunuza almanız için birden çok sebep vardır. Ama unutmayın ki bu ayakkabıları çocuğunuza almanız için en önemli sebep çocuğunuzun bu ayakkabılara bayılacak olmasıdır! Skechers koleksiyonunda kız çocuk sandalet ve kız çocuk spor ayakkabı modellerini de bulabilirsiniz.