Spor Gelin Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Spor Gelin Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aylardır hayalini kurduğun o gün geldiğinde, beyazlar içinde sevdiklerinin karşısına prensesler gibi çıkarken, sana eşlik edecek gelin ayakkabılarını seçtin mi? Sportif gelinlerin düğün günlerinde eşlikçisi olan spor gelin ayakkabısı modelleri, şıklıkları ile göz dolduruyor. Konfordan taviz vermeden de havalı olunabileceğini ispat eden tasarımlar, her tarzdan gelinliğe, farklı zeminlere uyum gösteriyor. 

Spor gelin ayakkabısı alacakların, seçimlerini kaliteli markalardan yana yapması öneriliyor. Böylelikle bir yandan konforlu bir gün garanti altına alınırken, diğer yandan da ayakkabıların düğün sonrası kullanılması için uzun ömür beklentisi karşılanıyor. Skechers, günlük de kullanılabilecek birbirinden estetik ve konforlu spor gelin ayakkabılarıyla, kadınların düğün günlerine, güzel anılarına ve mutlu yıllarına eşlik ediyor. 

Spor Gelin Ayakkabısı Modelleri Nelerdir? 

Hem nikahta hem de dans edeceğin eğlenceli düğünde tercih edebileceğin kadın sneakers tasarımları arasında çeşit çeşit model bulunuyor. Skechers’ın en sevilen, katmanlı sayası ile ayırt edilen D’lites serisi, modern gelinlerin ilk tercihi oluyor. Seçkide neler mi var?

 • Lame-dore ışıltısı ile süslenen alternatifler: Skechers’ın gelin ayakkabısı seçkisinde altın ve gümüş ışıltılarla süslenen ayakkabılar yer alıyor. Işıltılı iplikler, metalik yansımalar sunan trimler, gümüş tabanlar ışıl ışıl bir stil arzu eden gelinlerin favorisi oluyor. 
 • Yüksek tabanların konforu: Gelinlikler genellikle topuklu ayakkabıya göre diktirildiği için gecenin devamında giyilecek spor gelin ayakkabılarının da yüksek tabana sahip olması gerekiyor. Böylelikle gelinliğin boyu uzun gelmiyor, kadınlar arzu ettikleri uzun boylu görünümü sürdürürken konforla eğlencenin tadını çıkarabiliyor. Skechers’ın kalın tabanlı spor ayakkabı modelleri, gelinlerin beklentilerine yanıt veriyor. 
 • Renklerin eğlencesi üzerinde: Renklerin eğlenceli görünümünü gelinlik tarzında da ortaya koymak isteyen kadınlar, beyaz gelinliklerini renk detayı sunan ayakkabılarla tamamlıyor. Tabanda pastel tonları buluşturan tasarımlar, gökkuşağı renkleriyle dış tabanını farklılaştıran modeller, Skechers imzasıyla düğün gününü konforla tamamlıyor. 
 • Bağcıksız ayakkabılar: Kolaylıkla giyip çıkarılan, esnek formuyla her harekete uyum sağlayan, ayakkabı bağlama zahmetini ortadan kaldıran ve bağcık açılacak mı gerginliğine nokta koyan kadın babet modelleri, düğünlerin de gözdeleri arasında yer alıyor. 
Spor Gelin Ayakkabısı Modelleri Nelerdir? 
Spor Gelin Ayakkabısı Modelleri Nelerdir?

Rahat Gelin Ayakkabısı Nasıl Olmalı? 

Gelin ayakkabısının konforu denince akla ilk gelen ayakkabıların sunduğu teknik özellikler oluyor. Rahat gelin ayakkabısının nasıl olması gerektiğini soruyorsan, bu soruya Skechers teknolojileriyle yanıt verebiliriz. 

 • Konforlu gelin ayakkabısının uzun süre ayakta kalınmasına rağmen kullanıcıyı rahatsız etmemesi gerekiyor. Skechers Memory Foam hafızalı iç tabanlar ayağın direkt şeklini alarak gün boyu gereken desteği, ayağa özel şekille sağlıyor. Hafızalı köpük, çıkarıldığında eski haline dönüyor ve her giyişte ayak şekline bürünüyor. 
 • Gelinler, saatlerce ayakkabılarını çıkarmayacakları ve eğlence boyunca dans edip ayakta kalacakları için ayakkabıların ayaktaki ısıyı ideal düzeyde tutması gerekiyor. Skechers ayakkabıların sayalarında bulunan hava panelleri, ayakların ısı dengesinin korunmasına yardımcı oluyor. 
 • Dans ederken yapılan hareketlerde, zaman zaman kontrolsüz ve çok sert şoklar oluşabiliyor. Sert hareketler dolayısıyla oluşan darbe etkisinin ayağa ulaşmaması için orta tabanın kullanıcıya gereken desteği vermesi şart görülüyor. Skechers, donanımlı orta tabanlarıyla ayakları şok etkisinden koruyor. 
 • Kır düğününde çimen, kumsal düğününde kum, salonda kaygan yüzey, balo salonunda halı zeminler kadınları karşılıyor. Ayakkabıların yer tutuşunun sağlam olması, farklı zeminlerde bile güvenle adım atmayı sağlıyor. Gelin ayakkabılarının yer tutuşunun sağlam olması önem arz ediyor. Skechers alt tabanda kullandığı özel malzemelerle güvenle adım atmaya yardımcı oluyor. 
Rahat Gelin Ayakkabısı Nasıl Olmalı?
Rahat Gelin Ayakkabısı Nasıl Olmalı?
 • Hareket halinde geçen gün boyunca, ağır ayakkabılar yorgunluk hissini artırıyor. Bu nedenle gelinlerin mümkün olduğunca hafif ayakkabılar giymesi öneriliyor. Rahatlık vadeden Skechers ayakkabılar, hafiflikte rakip tanımıyor. Özel köpük tabanlar, yenilikçi teknolojiyle hafiflik sunuyor. 
 • Elbette ayakkabının ayak numarasına, şekline uygun olması önem taşıyor. Ayak sağlığı için tam ayak numarasında ayakkabı almak öneriliyor. Skechers ayakkabı kalıbı çeşitleri ve farklı numaralarda alternatiflerle her ayak boyutuna ve şekline uyumlu bir opsiyon sunuyor. 

Spor Gelin Ayakkabısı Çeşitleri Nelerdir?

Spor gelin ayakkabıları arasında bağcıklı tasarımları, ayağa direkt geçirilen bağcık bulundurmayan alternatifleri, tek renk ve çok renkli seçenekleri görebilirsin. Sportif gelin ayakkabısı çeşitleri arasında hem günlük ayakkabı tasarımları hem yürüyüş ayakkabıları bulunuyor. Ayrıca taban teknolojileri çeşitleri farklılaştırmada görev alıyor. Air hava yastıklı tabanlar, denge sağlayan süper esnek kauçuk dış tabanlar ayakkabılara eşlik edebiliyor. Spor gelin ayakkabısı çeşitlerinde ayrıca mesh, deri, sentetik farklı malzemeler kullanılabiliyor. Kullanıcılar zevklerine göre farklı görünümdeki gelin ayakkabılarından dilediklerini seçebiliyor. 

Spor Gelin Ayakkabısı Ne Renk Olmalı?

Düğünlerde çoğunlukla beyaz ve krem renklerde ayakkabılar tercih ediliyor. Ancak Skechers gelin ayakkabısı çeşitleri içinde pembe, bej gibi açık renk alternatifler de yer alıyor. Ayrıca üzerinde birden çok renk bulunduran gri-beyaz, pembe-altın, mavi-beyaz gibi renklerde çeşitlere de rastlayabilirsin. 

Spor gelin ayakkabısı kesinlikle şu renk olacak diye bir kural yok. Seçim tamamen gelinlerin zevkine, gelinliğe ve düğünün konseptine bağlı görülüyor. Örneğin teknede yapılan marine temalı bir düğünde mavi bir ayakkabı tercih etmek garip karşılanmıyor, keza bütün dekorasyonun altın rengiyle süslendiği bir salonda altın rengi bir sportif ayakkabı da göze batmadan şıklık sağlayabiliyor. Kısacası, spor gelin ayakkabısı rengi seçerken kendi zevkini referans almalısın. 

Spor Gelin Ayakkabısı Çeşitleri Nelerdir?
Spor Gelin Ayakkabısı Çeşitleri Nelerdir?
 • Düğünde giyeceğin ayakkabının gelinlik ile aynı veya uyumlu renklerde olmasına özen göstermelisin. 
 • Gelinliğin dantel veya işlemesi ile ayakkabının detaylarının ahenk yaratmasına dikkat etmelisin. Örneğin gümüş desenlerle süslü bir gelinliğin altına gümüş yansımalar sunan metalik detaylı bir spor gelin ayakkabısı tercih edebilirsin. 
 • Ayakkabının düğünün konseptine ve dekorasyona uygun olmasına dikkat etmelisin. Düğünün teması ne, dekorasyon renkleri nasıl gibi sorulara yanıt arayarak ayakkabı konusunda doğru seçeneğe yönelebilirsin. 
 • Zemin rengini ve dokusunu da dikkate almalısın. Özellikle kısa gelinlikler giyiyorsan, ayakkabılarının gelinlik kadar zeminle de uyumlu görünmesi gerekiyor. Mesela çim bir zeminin üzerinde bembeyaz bir ayakkabıdansa bej renkleri daha uyumlu görülebiliyor. 

Beyaz Gelin Ayakkabısı Nasıl Temizlenir?

Beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir biliyorsan aynı teknikleri spor gelin ayakkabısına da uygulayabilirsin. Ayakkabıları, eğer çamaşır makinesinde yıkamaya uygun değilse, kesinlikle makinede yıkamamalısın. Skechers’ın ayakkabı bakımı için özel tasarladığı temizleme jelinden faydalanabilirsin. Jeli bir bez yardımıyla ayakkabı silmek için kullanabilir, tabanı temiz bir fırça ile hafifçe silerek lekeleri çıkarabilirsin. Eğer çamaşır makinesinde yıkanabilen bir spor gelin ayakkabın varsa, kesinlikle soğuk suda, aşındırıcı deterjan ve çamaşır suyu kullanmadan, düşük devirde yıkamalısın. Silinen veya yıkanan spor gelin ayakkabını bakımın ardından gölge bir yerde, açık havada kurutabilirsin. Kesinlikle direkt güneş ışığında kurutmamalı, iyice havalandırdıktan sonra yeniden kullanmalısın. 

Sen de Skechers’ın birbirinden elegan ve havalı görünen spor gelin ayakkabılarından dilediğini seçerek düğününde, nikahında giyebilirsin. Konforlu tasarımlar sayesinde her adımda rahatlığı yaşayabilir, uzun ömürlü ayakkabılarını her giyişinde düğün günündeki heyecanını, mutluluğunu anımsayarak gülümseyebilirsin. Haydi sen de hemen ayakkabı seç, Skechers ayrıcalıklarıyla siparişini oluştur! 

You May Also Like

2022 Sandalet Modelleri ve Trendleri Nelerdir?

2022 Sandalet Modelleri ve Trendleri Nelerdir?

Spor Ayakkabının Ömrünü Uzatmak için 10 Yöntem

Spor Ayakkabının Ömrünü Uzatmak için 10 Yöntem

Kışlık Ayakkabı

Kışlık Ayakkabı Nasıl Seçilir? Kışlık Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Skechers'ta Sezon Sonu İndirimleri Başladı!

Skechers’ta Sezon Sonu İndirimleri Başladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.